Výstava ČR Unesco představuje přírodní krásy, kulturní památky a architektonické skvosty České republiky. Cílem projektu je inspirovat návštěvníky výstavy k dalšímu poznávání naší země.
Výstavu tvoří 15 panelů o formátu 700 × 1 000 mm, na nichž je umístěno přes 50 barevných velkoformátových fotografií, které diváka seznámí s památky zapsaných na seznamech UNESCO, přírodní památky, v čele s národními parky, a další zajímavosti naší země. Najdeme ji od 1. července na pasáži našeho centra. 

Autorem fotografií je Libor Sváček. Celý soubor byl vybrán z autorské fotografické publikace „ČESKÁ REPUBLIKA UNESCO.  Díky tomu je výstava ucelenou, při tom pestrou mozaikou snímků focených v různých ročních obdobích, denních i nočních dobách, pozemně i z letadla či dronu.

Slovo o autorovi:
Libor Sváček se věnuje fotografii reklamní, technické a reportážní, fotografuje krajinu a architekturu, zaměřuje se mj. na leteckou fotografii. V roce 1992 založil vlastní fotostudio Expho, od roku 2005 úzce spolupracuje s Vydavatelstvím MCU, realizátorem výstavy. Výsledkem této dlouhodobé spolupráce je zatím 24 autorských fotografických publikací zaměřených na zachycení krásných a zajímavých míst České republiky a také desítky výstav u nás i v zahraničí.